Byť hore je TOPKA

Ako sa hovorí: “Keď nevládzeš, pridaj.” Samozrejme, platí to iba v určitých prípadoch. Pri PPC Google Ads sa často stáva, že účet máte optimalizovaný, sledujete všetky rôzne udalosti, publiká a konverzie na stránke. Používate pokročilé stratégie, no stále je výsledok niečím obmedzovaný. Čo nám ostáva?  

Sú segmenty, pri ktorých si potenciálni klienti robia najprv prieskum. Kliknú na všetky 4 platené odkazy v hornej časti SERP (search engine results page) . Potom si kliknú na ďalšie 4 neplatené a rozhodujú sa. V takomto prípade je dobré pokryť čo najviac výsledkov vyhľadávania v hornej časti stránky.

Ďalším typom je segment, kde si potenciálny klient nerobí prieskum, ale klikne si na prvý alebo aj druhý výsledok SERP a vykoná konverziu. Sú to segmenty ako taxislužby, havarijná služba, objednávka atrakcie a podobne. Pri tomto type segmentu zohráva významnú úlohu kvalita textu a zobrazenie reklamy čo najvyššie v SERP tak, aby bola hneď v zornom poli potenciálneho klienta.

Naša Case study sa týka práve typu segmentu, kde výraznú rolu hra kvalita textu reklamy a rozšírenia reklamy, ako aj jej umiestnenie v SERP. Keďže sa jednalo o sezónnu záležitosť, budeme porovnávať obdobie leta rokov 2022 a 2023.

Kvalita nadpisov a rozšírení

Sezóna začína v júli, a tak sme mesiac jún využili na úpravu nadpisov, popisov a celkovo všetkých dostupných rozšírení. Chceli sme, aby ľudí čo najviac upútali a hlavne zobrazili aj hľadaný dopyt v nadpise a v popise. No a v ideálnom prípade aj v rozšírení.

Kde zobrazovať reklamu a akú stratégiu použiť?

Na základe minuloročných dát (Obrázok 1), kde sme videli peknú koreláciu nárastu konverzií s nárastom podielu zobrazenia reklamy úplne v hornej časti SERP, sme sa rozhodovali medzi viacerými stratégiami:

  • stratégiou max konverzií
  • stratégiou podielu zobrazenia vo vyhľadávaní
  • najzákladnejšou manuálnou stratégiou.

Rozhodli sme sa pre manuálnu stratégiu. Chceli sme mať kampane pod kontrolou počas celej sezóny, aby sme mohli v dostatočnom predstihu reagovať na zníženie záujmu. Ten nastával napríklad na základe predpovedí počasia, pretože daný segment je dosť závislý na dobrých poveternostných podmienkach. CZK (cena za kliknutie) sme nastavili tak, aby dosahovala čo najčastejšie prvú pozíciu v SERP. Samozrejme, pridali sme aj na mesačnom rozpočte, aby sme pokryli čo najväčší podiel výsledkov vyhľadávania.

Obrázok 1 – vývoj konverzií v spojitosti s celkovým podielom zobrazenia sa celkom na vrchu v SERP

A aké boli výsledky?

Asi nikoho neprekvapí, že výsledky boli veľmi dobré (Obrázok 2). VY-NI-KA-JÚ-CE! Inak by sme asi túto Case study nepísali ?.

Obrázok 2 – porovnanie vývoja počtu konverzií a kliknutí na reklamu medzi dvoma obdobiami

Trochu v číslach:

  • celková cena za kampaň vzrástla až o 137 %
  • priemerná CZK vzrástla o 43 %
  • počet zobrazení stúpol iba o 32 %, ale počet kliknutí stúpol až o 65 %
  • miera prekliku stúpla o 24 %
  • počet konverzií stúpol o nádherných 638 %, kde cena za konverziu klesla až o 67 %

Dôvodom úspechu bolo navýšenie celkového podielu zobrazenia sa vo výsledkoch vyhľadávania o 42 % a podielu zobrazenia sa v hornej časti stránky o 63 %. Najväčší nárast malo zobrazenie reklám úplne hore, a to až o 128 %.

Presné čísla sú znázornené v tab 3. 

Tabuľka 3 – porovnanie obdobia 1.6. – 31.8.2022 s 1.6. – 31.8.2023

Áno, kampane nás stáli o dosť viac ako minulý rok. Aj cena za klik bola síce vyššia, ale všetko to vykompenzovalo správanie potenciálnych klientov, ktorí si nerobili prieskum, ale klikli hneď na prvú reklamu a objednali si službu, ktorú klient ponúka. Takže sa náklady perfektne vrátili. Byť hore je jednoducho TOPKA.

Chceli by ste s nami aj vy dosiahnuť takéto špičkové výsledky? Neváhajte a kontaktujte náš tím, ktorý vám je k dispozícii a dostane vás hore.

No a ak vás zaujímajú aj ostatné naše výsledky, prečítajte si naše Case studies.

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44
Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53
821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44, Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53, 821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596
© 2024 Vytvorené so ❤️ marketingovou agentúrou High5
High Five studio s.r.o.
Ochrana osobných údajov a podmienky