Možnosti cielenia Facebook reklamy na rok 2022

Aký zmenám sa treba prispôsobiť pri reklamných kampaniach?

Spoločnosť Facebook sa premenovala na Meta, no to zďaleka nie je jedinou zmenou v oblasti sociálnych sietí. V prvom mesiaci nového roka nejaké postretli aj Facebook reklamy. Konkrétne ich cielenie nás už nepustí úplne do všetkých okruhov a detailov. Tieto zmeny avizovala spoločnosť už na sklonku minulého roka. Ktoré sú to?

 

 


Cielená Facebook reklama

Druhy publík pre reklamné kampane 

Facebook Business Manager má pre vás 3 druhy publík. Treba sa nad ich výberom zamyslieť, keď sa budete sami seba pýtať, ako urobiť reklamu na Facebooku tak, aby to neboli vyhodené peniaze. 

 1. Vlastné publikum – ide o používateľov, ktorí už s vami prišli do kontaktu. Teda vlastne o remarketingový zoznam návštevníkov. Keďže vás už poznajú, môžete byť odvážni a ponúknuť im nejaký konkrétny produkt alebo službu prostredníctvom reklamnej kampane.
 2. Looklike publikum – ak nahráte remarketingové publikum užívateľov, ktorí si od vás niečo kúpili alebo objednali, prípadne fanúšikov stránky, Facebook vie nájsť podobných ľudí zo všetkých používateľov Facebooku.
 3. Uložené publikum – nazýva sa tak preto, lebo ho stačí vytvoriť raz a uložiť na budúce použitie. Urýchli vám to prácu. Medzi uložené publikum zaraďujeme akúkoľvek inú metódu zacielenia Facebook reklamy. Najpoužívanejšie sú:
  • zacielenie na polohu (môžete ísť až na úroveň dedín a PSČ, či dokonca zacieliť na ľudí, ktorí nedávno boli na danom mieste alebo sú tam len dočasne),
  • zacielenie podľa jazyka,
 • zacielenie na vek a pohlavie,
 • zacielenie podľa demografie (vzdelanie, postavenie, vek detí),
 • zacielenie na základe záujmov alebo správania používateľov,
 • kombinované alebo zúžené cielenie (špecifikujte publikum ešte bližšie, napríklad na ľudí, ktorí majú záujem o danú oblasť a pritom majú dosiahnuté isté vzdelanie).

Čo sa vo Facebook reklame zrušilo od roku 2022?

Cielená Facebook reklama k polarizujúcim témam ako sú náboženstvo, politika, etnický pôvod a sexuálna orientácia už je od tohto roka minulosťou. Spoločnosť Meta (Facebook) sa ich rozhodla zrušiť pre ich citlivosť a riziko ovplyvňovania. Reklamné kampane sa takisto nebudú môcť týkať zdravotných tém. V praxi to znamená, že inzerenti už nemôžu platiť za zacielenie na ľudí, ktorí sú moslimovia, hlásia sa k LGBT komunite, alebo sú voličmi istej politickej strany.

Samozrejme, takéto formy reklamy na Facebooku sa stále môžu objavovať, ale nebudú môcť byť využité v rámci cielených kampaní.

Len tak pre zaujímavosť, zacielenie reklamy na základe polohy je stále povolené, a to až po špecifický detailný údaj poštového smerovacieho čísla. Táto možnosť bude zrejme v nasledujúcich mesiacoch alternatívou, ako zamerať politickú kampaň nielen na zvolenú lokalitu, ale aj na určitú demografickú skupinu.

Nechajte si s Facebook reklamou pomôcť

Od profesionálov na social media marketing. Nepremrhajte týmto účinným reklamným nástrojom len pre nedostatok skills či času. Nechajte to na nadšených marketérov v High5, zažiarte na sociálnych sieťach a získajte užitočné konverzie.

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44
Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53
821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44, Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53, 821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596
© 2024 Vytvorené so ❤️ marketingovou agentúrou High5
High Five studio s.r.o.
Ochrana osobných údajov a podmienky