ako sme pomohli ceskej mincovni v organike

Od 0 k 100: Ako sme dopomohli Českej Mincovni v lepšom umiestnení v organike?

Klient Česká Mincovna

Česká Mincovna má silnú pozíciu na trhu predaja zlata a investičných mincí, hlavne v Českej republike. V Čechách razia nielen všetky obežné mince, ale aj všetky české pamätné mince a množstvo vlastných pamätných, investičných a darčekových produktov z drahých kovov. Na slovenskom trhu pôsobia už nejaký ten rok a rozhodli sa riešiť aj komplexne marketing. Výber agentúry teda padol na nás a my sa tešíme, že sa zaradili do nášho portfólia – môžeme tvrdiť, že spokojných klientov.

Klientovi spravujeme Google kampane, Facebook ads a SEO. Spoluprácu sme začali v januári 2023. Na čom sme v rámci SEO pracovali?

Výzvy

Po prevzatí projektu bolo vidno, že SEO sa nikto nevenoval, organická návštevnosť bola relatívne malá, niečo okolo priemernej návštevnosti v januári 23 na úrovni 72 návštev, rankovali sa nepodstatné KW

Identifikácia problému a stratégia

Na úvod pri začatí projektu som samozrejme vytvorila kompletný SEO audit, kde sa získali informácie o technických problémoch na webe, On page a Off page SEO faktoroch. Značné technické problémy som rozanalyzovala, určila im priority a postupne začala na vylaďovaní a teda SEO optimalizácii. Určite nechýbala ani kvalitná analýza kľúčových slov, z ktorej som získala relevantné kľúčové slová a tak isto aj nápady na obsah na web. 

Pravidelné aktivity

Počas projektu sa pravidelne venujeme najmä týmto činnostiam:

 • Obsah na webe
  • Blogové články s komerčným a informačným zámerom
  • SEO optimalizácia dodaných textov
 • Vylepšovanie existujúceho obsahu
  • Zapracovávanie kľúčových slov
  • Interný linkbuilding
  • Optimalizácia meta titles a descriptions
 • Linkbuilding (podpora existujúcich a nových obsahov kvalitnými spätnými odkazmi)
 • Reportovanie a vyhodnocovanie našich aktivít

Výsledky

Poďme sa teda pozrieť na konkrétne čísla!

Organická návštevnosť

Priemernú mesačnú návštevnosť som SEO aktivitami zvýšila o 1700%

Ale vlastne, nadpis uvediem na pravú mieru: Česká Mincovna nerástla z 0 na 100, ale zo 72 na 1275 priemerných mesačných návštev 😀

zdroj: Ahrefs.com

Pozície KW

zdroj: Ahrefs.com

Tu môžeme vidieť, že KW rástli pozične a navyše sa navýšil aj objem indexovaných KW. Zároveň relevancia KW sa obmenila a začali sme sa zobrazovať na strategicky dôležité KW.

Pozrime sa teda na konkrétne KW, ktoré Českej Mincovni na konci januára 23 prinášali najväčší traffic.

zdroj: Ahrefs.com

A ako vyzerá traffic aktuálne, a ktoré KW ho prinášajú?

zdroj: Ahrefs.com

Môžem teda zhodnotiť, že za daný čas sa nepodarilo len zvýšiť traffic, ale aj pozdvihnúť kvalitu KW na popredných pozíciách. A hlavne sú to KW, ktoré sú pre klienta veľmi prínosné a strategicky dôležité. Všimnite si aj počet KW, ktoré sa celkovo rankovali na web v januári 23, čo bolo v počte 471 a v máji 24 ich už bolo 1225. Pekný nárast, hodnotím skromne B-) .

Medziročné porovnanie kliknutí v 5/23 vs 5/24 KW obsahujúcich zlato

Pri porovnaní som zistila, že kliknutia na webe sa medziročne zvýšili o cca 170%

Záver

Naša spolupráca s Českou Mincovnou priniesla skvelé výsledky, ktoré potvrdzujú správnosť našej SEO stratégie a dôkladnej práce. Pravidelné aktivity ako tvorba obsahu, optimalizácia textov, interný a externý linkbuilding, umožnili dosiahnuť výrazné zlepšenia. 

Výsledkom mojej práce je nárast priemernej mesačnej organickej návštevnosti o 1700%. Okrem toho sa podarilo umiestniť kľúčové slová, ktoré sú pre klienta strategicky dôležité, na popredných pozíciách. 

Naša práca tak priniesla konkrétne a merateľné výsledky pre Českú Mincovnu, čo je pre nás najväčšou odmenou a potvrdením správnosti nášho prístupu k SEO optimalizácii.

Už teraz sa tešíme kam bude naša spoločná spolupráca ďalej smerovať a ako posunieme klienta vyššie a vyššie v pozíciách. Ak chcete aj vy (nielen) organicky rásť, neváhajte sa obrátiť na špecialistov z High5.

Beáta Faberová

Som SEO špecialista v marketingovej agentúre high5. Vo svete digitálneho marketingu sa pohybujem už cez 5 rokov. Začínala som s orientáciou na Facebook ads s presahom do Google ads, s postrannými SEO úmyslami, ktoré ma momentálne zaujímajú najviac.

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44
Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53
821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44, Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53, 821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596
© 2024 Vytvorené so ❤️ marketingovou agentúrou High5
High Five studio s.r.o.
Ochrana osobných údajov a podmienky