Cena PPC reklamy na Facebooku

Základné položky, plus 6 faktorov, ktoré ju ovplyvňujú

Sociálna sieť Facebook patrí k najdostupnejším a najjednoduchším platformám pre reklamu. Stačí, ak máte firemnú stránku a Business Manager účet. A čo ďalej, aby ste oslovili čo najviac relevantných potenciálnych zákazníkov a neminuli pritom majland? Pozor, cena PPC reklamy na Facebooku sa nedá úplne presne určiť dopredu. Ovplyvňuje ju viacero faktorov. Cieľ, stratégia, čas, umiestnenie… Pozrite sa na tieto faktory detailnejšie ešte predtým, ako sa pustíte do nastavení reklám.

3 základné položky pri určovaní ceny reklamy na Facebooku

Počítajú sa sem náklady na PPC kampaň samotnú, ktoré platíte priamo Facebooku, potom DPH a mesačná odmena za služby ako sú stratégia, nastavenie a optimalizácia kampaní na Facebooku od marketéra. Obecne sa dá s reklamou na Facebooku začať niekde v rozmedzí 120 až 160 eur.

Ďalšie faktory, ktoré majú vplyv na cenu PPC Facebook reklamy

1. Cieľ reklamy na Facebooku

Ide o prvý krok pri tvorbe PPC kampane na Facebooku a môžete si vybrať, či chcete docieliť zvýšenie povedomia o značke,  zvažovanie (noví návštevníci, sledovatelia), dosah (reklama sa ukazuje čo najväčšiemu počtu ľudí), alebo je pre vás dôležitá miera konverzie (objednávky, formuláre, newsletter).

2. Cieľové publikum

Pri zacielení reklamy na Facebooku je dôležité zvoliť relevantnú skupinu užívateľov Facebooku z hľadiska demografických údajov (vek, pohlavie, vzdelanie, zamestnanie…), lokality (krajina, mesto, obec…), záujmov (hobby a aktivity, cestovanie, dom a záhrada, domáci miláčikovia…) a správania (kam užívatelia radi chodia, čo sledujú, kupujú, vyhľadávajú…). Tomuto výberu by mala predchádzať analýza vašej cieľovej skupiny. Ideálne je vytvoriť personu, reprezentujúcu vášho klasického zákazníka alebo klienta. Pozrite sa tiež na funkciu Štatistiky publika, ktorá vám prezradí viac o vašich sledovateľoch. 

3. Optimalizácia rozpočtu a cenová stratégia

Možnosti sú dve. Nastaviť rozpočty plne automatizované alebo si zvoliť v každej aukcii sumu samostatne. Nastavili ste si pre PPC kampaň cenu za kliknutie, zobrazenie (impresiu) alebo za akciu (konverziu)? Ak sa pozrieme na cenu Facebook reklamy podľa ceny za kliknutie, stojí v priemere 0,12 eur za klik. Pokiaľ sa zameriame na cenu za zobrazenie, cena je v priemere 1,88 eur za 1000 impresií. Ak neuvediete žiadnu sumu, Facebook sa zameriava na minutie celého vášho rozpočtu s cieľom získať čo najviac požadovaných akcií. 

4. Metriky relevancie reklamy

V minulosti Facebook určoval relevanciu reklám na základe údaja skóre kvality od 1 do 10. Už tretí rok sa však používa Diagnostika relevancie reklamy. Skladá sa z 3 metrík: hodnotenia kvality (feedback od užívateľov, relevantné informácie, pomer textu ku obrázku), hodnotenia miery prejaveného záujmu (s akou pravdepodobnosťou dá užívateľ like, alebo interaguje s vašou reklamou), hodnotenia konverzného pomeru (s akou pravdepodobnosťou užívateľ vykoná konverziu).

5. Miesto zobrazenia Facebook reklamy

Máte na výber niekoľko možností, kde sa zobrazí vaša reklama. Facebook News Feed, Facebook Marketplace, Facebook Video Feeds… Čím viac konkurentov ho využíva, tým si viac priplatíte. 

6. Načasovanie Facebook reklamy

V určitých časoch dňa, mesiaca, či roka existujú najvyťaženejšie obdobia, kedy sú náklady na PPC reklamu na Facebooku o niečo vyššie. Napríklad sviatky alebo marketingovo významné dni. Cena sa líši tiež ráno alebo vo večerných hodinách. 

Chcete sa dozvedieť ešte viac zo sveta marketingu? O tom, ako si správne nastaviť ciele, aby ste prosperovali? O tom, ako pracovať s budgetom? O tom, čo je algoritmus a ako funguje nielen pri reklamách na Facebooku? Prečítajte si viac z nášho obsahu, alebo sa obráťte priamo na našich špecialistov z High5, ochotne vám so všetkým pomôžu.

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44
Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53
821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596

Fakturačné údaje

IČO: 48 159 786
IČ DPH: SK2120078708
Komárnická 119/44, Bratislava, 821 02

Office

Trenčianska 704/53, 821 09 Bratislava

Kontakt

info@high5.sk
0904 876 596
© 2024 Vytvorené so ❤️ marketingovou agentúrou High5
High Five studio s.r.o.
Ochrana osobných údajov a podmienky