Základná výbava SEO nástrojov

Admin 27. mája 2022 0 Komentáre

Ktoré by ste mali zvládnuť používať aj keď nie ste profík?

 

 

Radi by ste sa podujali na proces analýzy SEO webu či konkurencie vašej spoločnosti sami? Poradíme vám, ktoré SEO nástroje využiť. Mali by ste ich hravo zvládnuť i keď ste laik. Ako teda na základnú SEO stratégiu a ktoré nástroje vám pomôžu?

 

 

Google Adwords Planner

Patrí jednoznačne medzi najpoužívanejšie nástroje tohto typu. Dostanete sa ku nemu cez Google Ads v sekcii Nástroje a nastavenia. Pomocou Plánovača kľúčových slov od Google objavíte nové kľúčové slová a takisto zistíte mesačný objem ich vyhľadávania. Môžete sa pozrieť na výrazy súvisiace s vaším webom, výrobkami, službami. Následne ich kategorizovať. Ďalej zistiť priemernú cenu za zobrazenie reklamy pri danom kľúčovom slove. Neskôr ich viete využiť okrem optimalizácie aj pri platenej reklame a vytvárať efektívne kampane.

 

Google Search Console

Ďalší z Google SEO nástrojov vám v rámci toho istého účtu pomôže odhaliť a následne opraviť problémy vášho webu. Zvyšuje jeho výkonnosť a zviditeľňuje ho vo vyhľadávaní Google. Pomocou Google Search Console môžete dávať zaindexovávať problematické či nové podstránky, analyzovať zobrazenia webu, kliknutia a pozície. 

 

Mozrank

Chcete si overiť, ako na tom je váš web z hľadiska autority domény (DA) a autority stránky (PA) v porovnaní s konkurenciou? Veľmi jednoduchým free nástrojom na to je Mozrank.cz. Okrem tohto vám tiež zobrazí počet spätných odkazov pre zadanú webovú stránku.

 

Majestic

Tentokrát ide už o platený SEO nástroj. Majestic.com vám pomôže posvietiť si na dôveryhodnosť (tzv. trust flow – TF), či na vplyvnosť a popularitu vašej stránky (tzv. citation flow – CF). Takisto pomocou tohto SEO nástroja môžete preniknúť hlbšie do odkazového portfólia. Objaviť nefunkčné a problematické odkazy, prípadne inšpiráciu, kam by ste v budúcnosti ešte mohli skúsiť linkovať.

Screaming Frog 

Tento SEO nástroj je akýmsi webovým lekárom, diagnostikujúcim chybové stránky a SEO parametre. Chcete rýchlu a prehľadnú analýzu webových stránok? So Screaming Frog to máte mať. Preskúma všetky metadáta, ktoré má k dispozícii. Následne z nich vytvorí sitemaps, kde máte v tabuľke presne vypísané konkrétne problémy podstránok, obrázkov či videí. Vďaka tomu si viete celkovo vylepšiť vaše SEO skóre. Tento webový crawler vám zanalyzuje do 500 adries zadarmo, pri väčšom počte je už potrebná zakúpená licencia.

 

Marketing Miner

Pod Marketing Miner nájdete viac ako 50 SEO pomocníkov. Napríklad komplexné informácie o vašich stránkach i o konkurencii, obsahovú analýzu, meranie pozícii vo vyhľadávačoch, hľadanosť kľúčových slov, či kontrolu indexácie. Čiže spája viacero SEO nástrojov pod jeden. Veľkou výhodou tohto nástroja je, že operuje s najväčšou databázou kľúčových slov s ich reálnou hľadanosťou pre český, slovenský a poľský trh. 

Marketing Miner si môžete spočiatku vyskúšať ako free verziu, ktorá vás pustí do jedného projektu a následne sa rozhodnúť pre niektorú z platených taríf.

 

Semrush

Tento nástroj disponuje veľkými SEO databázami a rýchlym backlink crawlerom. Semrush umožňuje z jednej platformy hĺbkový audit webových stránok na základe desiatok kontrol, prístup k miliardám kľúčových slov, obsahový marketing s konkrétnymi odporúčaniami na zlepšenia, SEO analýzu konkurencie, vytváranie a sledovanie PPC kampaní, tiež návrhy, plánovanie a uverejňovanie obsahu na sociálnych sieťach. 

Semrush si môžete vyskúšať 7 dní ako free verziu, naučiť sa pracovať s jeho pomerne jednoduchými nástrojmi, osvojiť si postupy a následne sa rozhodnúť pre konkrétnu licenciu.

 

SEO vymoženosť vo WordPresse

Máte stránku vytvorenú vo WordPresse a aj váš nový obsah vzniká takisto na tejto platforme? Potom oceníte SEO plugin Yoast. Vďaka okamžitej analýze dokážete prispôsobiť a zeditovať texty tak, aby boli dokonalo SEO friendly. Dosiahnete nimi lepšie pozície vo vyhľadávači Google i organickú návštevnosť. 

 

Radi by ste sa čo-to priučili v oblasti marketingu a optimalizácie pre vyhľadávače? Využite nasledujúce free kurzy SEO a ďalších digitálnych zručností a získajte z nich i certifikáty, ak ich ešte nemáte 🙂

Digitálna garáž

Skillshop

Yoast SEO for everyone

Semrush SEO Toolkit Course

 

Máte ešte stále celkom „hokej” v tom, ako funguje SEO? Nebojte sa obrátiť sa na našich odborníkov z High5. Ochotne vám pomôžeme so SEO stratégiou a všetko potrebné vysvetlíme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.